Alıntı eerdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sanırım ne demek istediğimi tam olarak anlatamadım.
Üyelikleri amaçlarına göre ayırmak gerekirse;

1. Forumdaki konulara ilgi duyan ve sadece üye olanların görüntüleyebildiği mesajları görmek için üye olanlar. Bunların bazıları her zaman izleyici/okuyucu konumunda kendilerini ilgilendiren konu ve mesajları takip ederken bazıları da bir süre sonra aktif paylaşıma başlayan üyeler olabilir.

2. Kendi alanlarında ilgili kişilere ulaşarak ticari olarak çıkar peşinde olan, ilk mesajları " Şunu arıyorum/Şunu satıyorum" şeklinde olan ve gerekli uyarıyı aldıktan sonra bir daha aktif olmayan üyeler.

3. Forumdaki bir çok üyeden daha fazla üretimi olan ama gerek zamansızlıktan gerekse cesaretsizlikten paylaşımda bulunmayan üyeler.

4. Forumla ilgili herhangi bir konuda internet araması sonucu buraya gelen ve çok spesifik bir konuda soru sorarak alacağını alarak gitmek niyetinde olan üyeler.

5. Foruma uzun süredir üye olan, bir çok paylaşımı bulunan, diğer üyelerin benzer çalışmalarına yapıcı katkılar sağlayan yorumlarda bulunan üyeler.

6. Foruma uzun süredir üye olan, diğer üyelerin konularına ilgili ilgisiz mesajlar gönderen, kendileri bir üretimde bulumadan sadee mesaj sayılarını arttırarak forumda bir ayrıcalık sağlayabileceklerini düşünen üyeler.

Bu listeyi uzatmak mümkün. Ben sadece 2, 4 ve 6. maddelerde tarif ettiğim kişilerin (ki bunların dışında kalanların genellikle kendilerini tanıtma ve forum kurallarına uyma konusunda gereken hassasiyeti göstereceklerini düşünüyorum) gerçekten paylaşımcı ve yardımsever forum üyelerinden ayırt edilebilmesi için neler yapılabileceğine dikkat çekmek istemiştim.

Sevgi ve Saygılarımla
Bende bu konuda fikrimi söylemek istiyorum izninizle, bu forumu 4 yıldır biliyor ve kullanıyorum. Bu zaman zarfında yukarıda bahsettiğiniz maddeler içinde 2. madde dışında diğer maddelerin hepsinden kendime bir pay çıkardım. yani Ferhat Bey'in dediğinede katılıyorum, forumun amacıda bu zaten. Saygı ve sevgi çerçevesinde bence her türlü paylaşım forumun amacına hizmet eder.Acizane fikrim budur. Tabiki son söz saygıdeğer forum yöneticilerinindir.