Alıntı yundermur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sedat Ustam, bu makine ile en uzun işim son olarak yaptığım çocuk karyolasının kenar tahtalarını düzeltirken oldu. Onların boyu iki metre idi. Çalıştığım en uzun boylu malzeme bunlar idi. Baş taraftan ağacı verdiğimde ve ağaç ortalandığında çıkış tarafına geçip tahtayı terazilemeye çalıştım. Bu yüzden yatma olmadı. Artı olarak ben bu makinayı ilk aldığım zaman ayar yapayım derken ön ve arka da bulunan katlanır tablaların ayarını bozdum ve bir daha da düzen tutmadı ve makina iş yapmadı. Bu duruma çok canım sıkıldı. Ama sonra aklıma tablaların üzerine her iki yönden beşer santim daha uzun 25 santim genişliğinde üstü kaplamalı sunta kullanmak geldi. Suntayı kullanınca makina canavar gibi oldu. Ama şu bir gerkçekki makinayı anlamak için onunla bayağı bir mesai harcamak gerekiyor. Şimdi bunu yeni yeni anlıyorum. Kalınlık ayarını yapmak için bile makinayla bayağı bi vakit geçirmek gerekiyor.
Bence makinanın kalitesi önemli tabi ama esas olan makinayı tanımak ve tabiki onunla bayağı bi mesai harcamak gerekiyor.
Murat hocam, o zaman iki tane kayar destek alacaksın, biraz rahat edeceksin. Makineyi tekrar ayarlasan bile 2 metre gibi boylarda bunları kullanmakta fayda var.
https://www.e-hirdavat.com/Bosch-PTA...hoCjQQQAvD_BwE