Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Forum Kuralları

Bu Sayfa Forumdaki  Konularının Listesini İçerir

 1. #1
  Webmaster Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Nereden
  Turkiye
  Yaş
  98
  İsim
  XenCPU

  Standart Forum Kuralları

  FORUM KURALLARI VE SÖZLEŞME


  Forumun huzurunu korumak adına aşağıdaki kurallara uyulmasını önemle rica ederiz.

  Üyelik başvurusu:

  1. Başvuru sırasında “Kimlik Bilgileri” nin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması, uygun bir rümuz seçilmesi esastır. “İmza ayarları” bölümünde adınız (soyadı zorunlu değil), katıldığınız şehir, doğum tarihiniz belirtilmelidir. Bunlar yazılırken tamamı büyük harf ve şekil, ve adaba aykırı sözcük kullanılamaz. Foruma üye olurken girdiğiniz diğer kişisel bilgiler sadece Forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

  2. Başvuru sırasında verilen biligilerin doğru olmadığının saptanması halinde üyenin Forum ile ilişkisi derhal kesilir ve Foruma girişi engellenir.

  3. Forumda sahte kimlikle birden fazla üyelik temin edilemez. Böyle bir durumun saptanması halinde üye Forumdan ihraç edilir ve üyenin tüm kayıtları silinir.

  Konu açma ve ileti yazma:
  4. Forumda yazılan iletilerden, tamamen iletiyi yazan Forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan Hobi Tutkunları forumu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  5. Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Moderatörlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır.

  6. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan konular yöneticilerce ilgili bölüme taşınır. Tekrarı halinde silinir. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

  7. Forumda din, dil, ırk, siyaset vb. konular hakkında ileti yazılamayacağı gibi, gerek T.C. yasalarını, gerekse Uluslararası yasaları, anlaşmaları, tüzükleri ihlal eder nitelikte yazı, resim, fotoğraf, vb kabul edilmez. Bu tür yazıların sahibi özel ileti ile uyarılır ve yazısı ve içerikleri derhal silinir. Bu uyarılara rağmen aynı tarzı devam ettiren kişinin üyeliğine son verilir.

  8. Hiçbir koşul ve halde üyelerin birbirini tahkir veya rencide etmelerine göz yumulamaz. Böyle bir davranışın görülmesi halinde ileti derhal silinir ve üye uyarılır.

  9. Foruma boş ileti, konuyla alakası olmayan ileti, “+1”, “bence de”, “güzel”, gibi belli bir amacı ve paylaşımı olmayan ileti gönderilemez, alt alta aynı ve/veya ayrı içerikli ileti atılamaz. Bu tür iletiler uyarıya gerek kalmadan silinir.

  10. Forumda, size ait bir siteye, başka bir forum'a, blog vb yerlere yönlendirme yapılamayacağı gibi, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamı ve bunlar dışındaki tüm ticari içerikli iletiler yayınlanamaz, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı yapılamaz.

  11. Forum yöneticileri kurallara uymayan, polemik içerikli, gereksiz tartışmalara mahal vermesi muhtemel iletileri ve konuları, ileti veya konu sahibine haber vermeden değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu kaygılarla veya başka geçerli sebeplerle silinen konu veya mesajların, "benim iletim/konum neden silindi ?" gibi, silinen iletiyle ilgili ayrı ve yeni bir konu açılamaz, yeni bir ileti yazılamaz. Silinen konu ve ileti ile ilgili sorular için sadece yöneticilerle görüşmeniz mümkündür.  12. Yöneticiler yazılan her iletiyi izlemeyebilir. Yöneticilerden önce uygunsuz bir ileti ile karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu olan veya çevrimiçi olan yöneticilere bildiriniz.

  13. Özel günlerde (Resmi ve Dini Bayramlar vb) Forum yönetimi ilgili başlığı açar ve üyeler iletilerini sadece bu başlık altında yayınlarlar. Aynı konuda başka bir başlık açıldığı taktirde ileti (ler) bu başlık altına taşınır ve mükerrer başlık Yönetim tarafından üyeye haber vermeden silinir. Fakat yöeticiler başlık açmamış ise Forum üyeleri başlık açabilirler.  İletilerin yazılış şekli:
  14. İleti yazarken büyük harf kullanmak internet kültürü içinde bağırmak anlamına geldiğinden–satırbaşı, özel isim ve yazım Kuralları hariç- hiçbir koşulda büyük harf kullanılmamalıdır. Aynı şekilde Forum içersinde yazılan genel yazı , ebat ve renklerinden farklı uygulamalar yapılmamalıdır.

  15. Forum içersinde güzel Türkçemizi bozacak iletilere izin veremeyiz. O nedenle -zorunlu olmadıkça- yabancı sözcük ve alfabemizde olmayan “w”, “x” gibi harflerin kullanılmamasına özen gösterilmesi zorunludur. Bu tür sözcük ve ifadeler yöneticiler tarafından yazı sahibine haber verilmeden düzeltilir veya silinir.

  16. Gönderilen iletilerin ekleri görüntünün sayfaya uyumunu sağlamak amacı ile 500x500 pikselden büyük olmamalıdır.

  17.İmza ve profil bölümlerinde başka forumların linkleri yazılmamalıdır.

  Telif haklarını koruma ve izinler
  18. Forum dâhilinde, Telif hakları yasası ile korunma altına alınmış ve bir bedel karşılığı temin edilen yazılım ve programların lisans hakları ihlal edilemez, dağıtılamaz, crack ve seri numaralarını istenemez ve/veya bu tür yasalara aykırı girişimde bulunulamaz.

  19. Forumda yayınlanan yazı ve diğer içeriklerin Forum dışına taşınması ve kullanımı yöneticilerin iznine tabidir. Foruma yazan her katılımcı, yayınlanan içeriğin Forum çerçevesindeki sahipliğini münhasıran foruma devretmiş olur. Forum yöneticileri, bu içeriği uygun gördüklerinde değiştirme veya tamamen kaldırma hakkına sahiptirler. Bunun dışında, üyelerden yayınlanan içeriğin değiştirilmesi, silinmesi gibi haller için yapılan taleplerin değerlendirilmesi, Forum yöneticilerinin tasarrufundadır. Bu madde, yayınlanan içeriğin Forum dışı ortamlardaki kullanım haklarının içerik yazarına ait olduğu kuralını değiştirmez ve etkilemez.

  20. Kaynak göstermek koşulu ile Forumda alıntı yazılar ve resimler yayınlanabilir. Alıntı yapılan sitenin yöneticisinden izin alındığı kanıtlanabilmeli ve istendiğinde üye tarafından Forum yönetimine iletilmelidir.

  Bilgilendirme ve anlaşmazlıkların giderilmesi
  21. Forumun işleyiş ve Kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu Kuralları okuyup uymak zorundadır.

  22. Bir üye veya yönetici ile sorun yaşanması halinde durum Adminlere bildirilir. Bunun dışında başvurulacak yöntemlere izin verilmez ve gerekli önlemler sadece Adminler tarafından alınır.

  Üyelikten ayrılma
  23. Forum üyeliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiginizde size ait kişisel bilgiler tarafımızdan silinecektir. Üyeliğinizi iptal ettirmek için Forum adminine özel mesaja başvurmalısınız. E-posta ile başvurular kabul edilmez.

  24. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı Forum yöneticilerince her zaman saklıdır. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

  25. Forumdan ayrılmak veya foruma geri dönmek için bilgi vermek amaçlı herhangi bir veda ve davet konusu açılamaz.
  Hobi Tutkunları Yönetimi  Konu Murat Kılıççöte tarafından (20-12-2012 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: 10. madde genişletilmesi hakkında

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Ahşap Boyama Kuralları
  Konu Sahibi tucix Forum Ahşap Boyama
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 08-11-2012, 01:26
 2. Konu başlıkları ve imla kuralları
  Konu Sahibi Admin Forum Forum Hakkında ve Duyurular
  Cevap: 28
  Son Mesaj : 18-10-2012, 14:41
 3. forum
  Konu Sahibi Önder Forum Sohbet - Muhabbet
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 14-12-2011, 16:15
 4. Site Paylaşım Kuralları ( Lütfen Konu Açmadan Önce Kuralları Okuyunuz )
  Konu Sahibi Admin Forum Üyelerimize Ait İnternet Siteleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14-05-2011, 23:00
 5. Kalori kuralları
  Konu Sahibi yusuf45 Forum Sohbet - Muhabbet
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12-01-2011, 13:15